logo

Witam na Holiq.pl

Ta strona powstała z miłości do zdrowia i zdrowego odżywiania. Jeśli pragniesz schudnąć, odzyskać zdrowie i zmienić swoje nawyki żywieniowe - jesteś w dobrym miejscu. Chętnie pomogę Ci osiągnąć założony cel. Możesz skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu: 500 19 33 19.

Magda Matuszewska - 500 19 33 19

Góra

Oleje w pielęgnacji skóry

Oleje w pielęgnacji skóry

Ciekawostka:
Który organ człowieka jest największy? Wątroba? Mózg?
Odpowiedź brzmi: skóra

Przez skórę wydalamy, ale również wchłaniamy toksyny. Niestety, tak chętnie używane przez nas kosmetyki są najczęściej naszpikowane substancjami niekorzystnymi dla naszego zdrowia. Dlatego jedną ze składowych dbania o swoje zdrowie jest zmiana tego, co nakładamy na swoją skórę.

W żelach pod prysznic i szamponach znajdują się SLSy i SLESy. Mogą one podrażniać skórę, powodować jej nadmierne przesuszenie, zaburzać wydzielanie łoju. Poza tym są detergentami syntetycznymi, a wiadomo, że wszystko co naturalne jest lepsze  dlatego ja zamiast zwykłych żeli pod prysznic stosuję naturalne mydła marsylskie bądź z Aleppo. W przypadku mydeł z Aleppo zwróćcie uwagę na procentową zawartość oleju laurowego, bo nie każde stężenie nadaje się do każdego typu skóry.

Pasty do zębów stosuję bez fluoru. Fluor sam w sobie jest trucizną. I chociaż wiadomo, że to dawka czyni truciznę, to człowiek ten pierwiastek kumuluje, a woda i herbata są już wystarczająco hojnymi źródłami fluoru. Nie mam swoich faworytów jeśli chodzi o pasty, ale ostatnio stosuję np. żel do mycia zębów marki Tołpa.

Kiedyś miałam kilkanaście różnych kremów do twarzy. Nawilżające, matujące, na trądzik, na przesuszenie, itd. Teraz stosuję olejki. Są one dla mnie fantastycznym objawieniem. Zastanawiam się po co kiedyś wydawałam po kilkadziesiąt złotych na jeden krem, który w składzie miał może 1% najcenniejszych substancji (a reszta to chemiczne wypełniacze), kiedy teraz za 20-30 zł mogę mieć całą buteleczkę oleju, która starcza mi na wiele miesięcy. Moimi faworytami są olej z pestek malin, jojoba i ze słodkich migdałów. Ale polecam dobierać olejki do swojego typu skóry. Każdy z nich ma trochę inne właściwości i ważne jest, aby dopasować je do potrzeb swojej skóry.

Do nawilżania ciała również używam olejków i tu już jest większa dowolność ponieważ nie ma aż tak wielkiego znaczenia komedogenność (czyli krótko mówiąc skłonność do zapychania). Najczęściej stosuję olej kokosowy, ale zdarza mi się też użyć oleju z pestek moreli (kupiłam z myślą o twarzy, ale w przypadku mojej cery się nie sprawdził, więc zużywam do nóg  )

Ważna uwaga: przy zakupie olejów zwróćcie uwagę na to, żeby były tłoczone na zimno i nierafinowane. Tylko takie oleje zachowują swoje właściwości.

No Comments

Post a Comment