logo

Witam na Holiq.pl

Ta strona powstała z miłości do zdrowia i zdrowego odżywiania. Jeśli pragniesz schudnąć, odzyskać zdrowie i zmienić swoje nawyki żywieniowe - jesteś w dobrym miejscu. Chętnie pomogę Ci osiągnąć założony cel. Możesz skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu: 500 19 33 19.

Magda Matuszewska - 500 19 33 19

Góra

Wizualizacja – czyli jak zwizualizować sobie zdrowie

Wizualizacja – czyli jak zwizualizować sobie zdrowie

Słyszałeś o tym? A wiesz co ma wspólnego ze zdrowiem? Bardzo wiele.

Ostatnie badania pokazują, że proces wizualizacji może znacznie poprawić zdrowie. I nie jest to przypadek. Ta forma medytacji może zmieniać częstotliwość fal mózgowych, co przekłada się na działanie układu odpornościowego, reakcje na stres i wiele innych mechanizmów.

Czym właściwie jest wizualizacja?

Wizualizacja to sterowane wyobrażanie sobie czegoś konkretnego lub ujmując inaczej obrazowanie mentalne. Mówią ogólnie, jest to technika, w której osoba tworzy w głowie obraz przyszłego wydarzenia lub konkretnego działania. A czym wizualizacja nie jest?

  • życzeniem
  • wyrażaniem nadziei
  • śnieniem na jawie
  • zamartwianiem się o konkretny rezultat

Wizualizację wykorzystujemy, aby zamanifestować określony cel. Może to być podwyżka, wyjazd na wakacje czy uzdrowienie z choroby. Sportowcy używają jej, aby wygrać. Menedżerzy – aby podpisywać kontrakty. Chodzi o to, aby zamanifestować wszechświatowi swoje pragnienie i dostroić swoją wibrację do tego pragnienia. Badania neuronaukowe również pokazują jej skuteczność.

Możemy wykorzystywać tę technikę także do wspierania procesu leczenia. W jednym z badań, podzielone kobiety, które chorowały na raka piersi na dwie grupy. Jedna grupa miała za zadanie, w trakcie wlewów chemii wyobrażać sobie, że chemia zabija komórki nowotworowe. Grupa kontrolna przyjmowała chemię bez takiego polecenia. Okazało się, że u kobiet, które wizualizowały „zjadanie” komórek nowotworowych przez chemię, wyniki polepszyły się bardziej niż u kobiet w grupie kontrolnej.

W badaniu tym chodziło o wizualizowanie konkretnego procesu, jednak możesz po prostu wizualizować sobie dobre samopoczucie, zdrowe ciało, zdrowe organy.

MOŻESZ zwizualizować sobie zdrowie!

Użyj tych 5 prostych kroków, aby to zrobić:

#1 Usiądź lub połóż się (o ile wiesz, że nie zaśniesz) w cichy, spokojnym miejscu. Usiądź (lub połóż się) w wygodnej pozycji i wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne. Upewnij się, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Możesz włączyć cicho muzykę relaksacyjną.

#2 Weź 2-3 głębokie, uspokajające oddechy i wycisz się.

#3 Zwizualizuj sobie część ciała, którą chcesz uzdrowić. Możesz także wyobrazić sobie całe swoje ciało.

#4 Teraz postrzegaj swoje ciało w umyśle jako szczęśliwe i uzdrowione. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Możesz wyobrażać sobie uśmiechnięte komórki. Lub kulę świetlistego, białego uzdrawiającego światła otaczającego organ lub całe ciało. Możesz sobie nawet wyobrazić, jakie czynności wykonasz, gdybyś był całkowicie zdrowy. WAŻNE jednak, aby nie używać w głowie trybu przypuszczającego lub czasu przyszłego. Wszystkie myśli, które formułujesz w głowie muszą być w czasie teraźniejszym. Np. „Jestem zdrowa. Moje ciało jest harmonią. W każdej komórce mojego ciała panuje równowaga, a mój umysł jest spokojny i szczęśliwy.”

#5 Co najważniejsze, nie zapomnij spokojnie oddychać przez cały czas wizualizacji.

 

To bardzo ogólny zarys wizualizacji, w następnych postach opiszę różne rodzaje wizualizacji, napiszę także więcej o afirmacjach.

No Comments

Post a Comment