logo

Witam na Holiq.pl

Ta strona powstała z miłości do zdrowia i zdrowego odżywiania. Jeśli pragniesz schudnąć, odzyskać zdrowie i zmienić swoje nawyki żywieniowe - jesteś w dobrym miejscu. Chętnie pomogę Ci osiągnąć założony cel. Możesz skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu: 500 19 33 19.

Magda Matuszewska - 500 19 33 19

Góra

Moja historia

Od 6 lat nieprzerwanie pasjonuje mnie jak nasze codziennie wybory żywieniowe wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Już dawno zrozumiałam, że mam realny wpływ na to, co dzieje się z moim zdrowiem. Po latach słabego zdrowia, chodzenia po lekarzach z bardziej lub mniej błahymi problemami, gdy dermatolodzy rozkładali ręce na moje pogarszające się atopowe zapalenie skóry, a gastrolodzy kwitowali moje problemy jelitowe krótkim „zespół jelita wrażliwego – taka pani uroda” praktycznie się poddałam.

Byłam zmęczona ciągłą walką o lepsze samopoczucie. Setki złotych wydawane w prywatnych przychodniach i aptekach nie pomagały. Jednak po chwili załamania postanowiłam, że wezmę sprawy w swoje ręce, sama zacznę dokładnie studiować wpływ diety na zdrowie i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby polepszyć swoje samopoczucie. Kiedy zaczęłam analizować, to co jem odkryłam, że faktycznie spożywam jakieś produkty, ale się nie odżywiam. Jadłam wysoko przetworzone wyroby koncernów spożywczych, ale brak w mojej diecie było prawdziwych pokarmów, przygotowanych w zdrowy sposób. Z przypraw używałam tylko soli, pieprzu i czasem bazylii, zupełnie nie korzystając z dobrodziejstw ziół, które od wieków były stosowane w kuchni, a dopiero w ostatnich latach zostały zastąpione przez wzmacniacze smaku.

Nauka tego, które zioła komu służą zafascynowała mnie natychmiast. Szybko zrozumiałam, że sezonowe mody na pojedyncze „superfoods” to tylko sposób na zarobek, a nie właściwa droga do zdrowia.

Dzięki cierpliwości i zacięciu udało mi się wyleczyć m.in. nietolerancje pokarmowe, nawracające problemy z zatokami, problemy żołądkowo-jelitowe, AZS, alergie, migreny i niedoczynność tarczycy.

Oprócz niezliczonej ilości książek i doświadczeń własnych, swoją wiedzę zdobywałam na wielu kursach. Odbyłam szkolenia zarówno z diety wegańskiej, jak i paleo, z dietetyki klinicznej i sportowej, u dietetyków, których nazwiska są teraz bardzo modne, jak również u skromnych osób, nieznanych szerszemu gronu, jednak bardzo skutecznych w swojej pracy. Najbliższe mojemu sercu są jednak dawne systemy medyczne, takie jak Tradycyjna Medycyna Chińska oraz Ajurweda, które podchodzą do człowieka bardzo holistycznie i indywidualnie, oraz łączą aspekty fizyczne i psychiczne.

Podczas mojej drogi zrozumiałam jednak, że nie tylko takie „przyziemne” rzeczy jak dieta czy ruch mają wpływ na nasze zdrowie. Nasze myśli, czyny, nasza energia i wibracja – są to elementy, o które trzeba zadbać jeśli chce osiągnąć PEŁNIĘ zdrowia. Dlatego swoją praktykę wzbogaciłam o pracę z czakrami, kryształami oraz aromaterapią. Ukończyłam także kurs Reiki I stopnia.